Pohádky

9 kvě

Klausova o Euru

Zabráněním přijetí Eura jsem přispěl ke stabilitě České ekonomiky.

Pravicová o Euru

Přijetí Eura nás ekonomicky ohrožuje.

Realita: Česká ekonomika je natolik provázaná s německou, že i kdybychom tu platili rublem, pojedeme nahoru pokud bude německá stoupat, posvištíme dolů, bude-li klesat. Zároveň je možné zcela pragmaticky vypočítat, nakolik za posledních pět let devalvovala koruna a naproti tomu Euro.

Pravicová o růstu

Úsporná opatření (zejména pak ta, co se dotkla asistentů invalidů apod.) splnila svůj účel. Nyní je čas nastartovat prorůstová opatření. Zateplíme si zase paneláčky.

Realita: Mnoho z úsporných opatření byla střelbou špatným směrem a špatnou municí. Žádná aktuálně navrhovaná opatření s ekonomikou zásadně nezahýbou. Provazba na německou ekonomiku bude opět tím dominantním vlivem bez ohledu na sliby-chyby politické degenerace, pardon reprezentace.

Levicová o růstu

Nečasova vláda způsobila svými škrty kolaps, my o prorůstových opatřeních (ptám se jakých reálných? .-)) mluvili už dávno… A zároveň bychom samozřejmě současně s prorůstovými opatřeními dali všechno všem zadarmo (rozuměj: to co bychom nemohli rozkrádat).

Realita: SocDem a komanči nepředstavuje ve skutečnosti žádný realistický scénář, který by posunoval zemi dál. Tvoří pohádky pro lidi stejně hloupé, jako jsou posluchači pohádek ideových konferencí ODS, možná o něco hloupější. Přes to však zřejmě za pár měsíců uchopí moc a otázkou bude, jestli dokážou vládnout ještě hůř než Nečasova kabaretní skupina.

Blažkova o amnestii (s Nečasovou vložkou)

O tom, že by se amnestie připravovala na ministerstvu spravedlnosti Blažek nevěděl a ujišťoval, že „byl ujištěn, že na ní Zdeněk Koudelka nepracoval“. Když to všechno prasklo, sehrál emotivní scénku na tiskové konferenci, kde najednou nebyly podstatné důkazy o opaku, ale neúčast právníka Hasenkopfa, který je zřejmě viníkem celé lapálie. Čistě v rovině mediálního průšvihu to pravda je.

Realita: Amnestie byla připravována větším množství osob od září 2012, podílely se na ní osoby fyzicky se vyskytující na Ministerstvu spravedlnosti, je jen obtížně představitelné, že by ministr spravedlnosti o Koudelkovi a jeho práci nevěděl. Trasa Ministerstvo spravedlnosti – státní zametačství je prokazatelná. Blažek v zásadě jen potvrdil, co je zač (což bylo zřejmé už při jeho nástupu do funkce). Nečas, fungovala-li by skutečná koaliční politika, by v jiné západní (rozuměj kulturnější) zemi už nebyl premiérem, neboť za zády koalice (pokud do věci nebyl zapleten i Kalousek), upekl, či nechal upéct amnestii, kterou jménem vlády (bez projednání na vládě) stvrdil svým podpisem, čímž dovolil Klausovi zhasnout v sále podruhé. Amnestie pak přispívá k totálnímu rozkladu hodnot, protože dle jejího pojetí je zločincem pouze zloděj v samoobsluze, zatímco ten, kdo krade miliony, stovky milionů, patří do skupiny osob na něž se berou zvláštní ohledy a jimž se v případě průšvihu zamete cestička. Pokud by fungovaly principy parlamentní demokracie, koaličního vládnutí a kontroly excentického Klause, nikdy by k realizaci amnestie ve zločinné podobě nemohlo dojít.

Realitou je, že amnestie nebyla pochybením jen jediné osoby (Klause), ale selháním celého systému.

Po vinících (Klaus, Blažek, Koudelka, Nečas) není šance vymáhat nápravu soudní cestou. Typicky české je, že po nich přijetí politické zodpovědnosti národ nežádá.

Jsou chvíle, kdy bych českým politikům přál francouzský lid, aspoň na měsíc.

Obklíčit.

Zablokovat.

Vvyhladovět.

Donutit rezignovat a odejít zcela z veřejného života země.

Ti noví u koryt by pak méně mlaskali. Začali by mít respekt.

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: