Ištvánova prohra?

17 čvc

Imunita jako důvod pro propuštění exposlanců z vazby, nebo-li procesní chyba státního zastupitelství se stala osudnou celkem nadějnému soudnímu jednání.

Soud, pakliže by nedošlo k procesnímu pochybení, by byl nucen zkoumat jednání, které je za hranou etiky a je na ostří hrany ve smyslu trestněprávním. Zároveň by se musel vypořádat jak s aktuálními prohnilými zvyklostmi zkorumpovaných elit, tak s voláním po návratu k určitým základním hodnotám. Zřejmě by skončil tím, že se úplatek nepodařilo žalobě prokázat, nicméně pochybnosti existují. Exposlanci by byli zřejmě osvobozeni. Nicméně signál o změně by zazněl.

Propuštění trafikantů a válečnická prohlášení Nečase a Kalouska na adresu státního zástupce Ištvána*, nejsou na místě.

Přeskupení pozic mezi horními 2000 zjevně není tak dramatické, jak se mohlo zdát. Pokud se dnes uvažuje o znovuinstalaci Lessyho, který přes Husáka měl vazby na Janouška a spol. a pokud nová ministrině spravedlnosti, která kdysi mluvila o justiční mafii nyní projevuje svoje znechucení nad Ištvánem a jeho boys, celé to začíná mít nádech hodně špatné frašky.

Právníci trafikantů zaexcelovali a našli cestu jak všechno poslat k ledu.

Nečas však špatně čte a interpretuje to jako své vítězství, přičemž se tedy projevil jako ten, kdo se raduje, že se kauza nedostane před řádný soud (z procesních důvodů, tedy nikoliv proto, že se činy nestaly, nebo že by se nejednalo o sérii trestných činů – to by posuzoval řádný soud). Přitom se raduje ve chvíli, kdy je po přiznání člena rozvědky jasné, že jeho milá (Nagyová) vrtěla psem (vojenskou rozvědkou).

Zatímco kontrarozvědka uzavřela chybně věc jako individuální selhání (je zřejmé, že šlo o selhání špionážní služby, která nedokázala odhalit a zabránit nelegálnímu špiclování civilní osoby) a zatímco trafikanti si mnou ruce a Nečas poukazuje na to, jak byl neprávem napadaný, Ištván má starosti a půjde o jeho přežití na postu státního zástupce. A Zemanova ministrině spravedlnosti? Ta ukázala, že to s bojem proti korupci a kmotrům nemyslí (Zeman?) až tak vážně, když se za státního zástupce nepostavila. Tentokrát si to zasloužil. I přes skutečnost, že by u řádného soudu byli trafikanti pouze napomenuti a skončili by na svobodě.

Když je zkrocen státní zástupce, budou zkroceni i komentátoři a žurnalisti?

* Ištvána, v němž se úplně nevyznám: viz kauza Tupolánek x Kořistka x Dalík, což by mohlo nahrávat i spikleneckým teoriím 🙂

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: