Pokud – tak

10 říj

Pokud Václav Klaus dostal v USA medaili za boj proti komunismu, tak bychom neměli příliš otálet a měli bychom udělit vyznamenání i Miroslavu Štěpánovi, který se o pád komunismu zasloužil ještě zásadněji, svým originálním projevem v ČKD.

Zřejmě uzrál čas na to, abychom po vzoru američanů udělili další medaile, navrhuji: za boj proti korupci: Mirkovi Topolánkovi, Alešovi Řebíčkovi, Standíkovi Grosů, Romanovi Janouškovi, Rittigovi, Hrdličkovi, Bémovi, Íkovi a Íčkovi, Paroubkovi, Rathovi a najdeme jistě ještě několik desítek dalších.

Touha Klause dostihnout svého rivala Havla a stát se konečně i morální autoritou zamlžila jeho úsudek, když takové ocenění přijal. O Klausově boji proti komunismu před listopadem 1989 mi není nic známo. Pokud by uvažoval ve smyslu, „byl jsem v prognosťáku“, pak namítám – v té době byly stovky lidí v dolech, po kriminálech, vazbách a nejen, že nedostávaly za svoje úvahy peníze, ale dostávaly pendrekem.

Opět se ukazuje, že schopnost Američanů orientovat se v historii/zeměpise netřeba přeceňovat, stále platí, že pro ně není příliš velký rozdíl mezi Čečnou a Českem, Miladou Horákovou a Václavem Klausem.

Hádám ale, že sem za Klausem Joan Baez, která chodila v protestních pochodech už s Martinem Lutherem Kingem, nepřiletí, natož, aby se kvůli Klausovi přepla do češtiny. A jsme zase u hudby, protože ta „to bere šmahem!“ (Zdeněk Svěrák).

(Václav Klaus převzal ve Washingtonu Trumanovu-Reaganovu medaili svobody, od organizace Victims of Communism Memorial Foundation.)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: