Bryan Adams v Praze

13 říj

5. 10. 2016 hrál Bryan Adams v O2 aréně. Pěknej koncert, dalo by se říct. Vlastně hodně pěknej. Svižný úvod v podobě nabroušených rock ‚n‘ rollů následovaly rockové balady a v průběhu koncertu také vyměnil ostrou kapelu za akustickou kytaru.

bagup

Hrál a zpíval naplno, po pódiu běhal jako za mlada a jeho roky byste mu nehádali a jeho dvorní kytarista Keith Scott ukázal, co se děje, když se s kytarou kamarádí kytarová legenda. Kdyby to nebylo rouhání, skoro bych řekl, že se Keith přibližoval k marvinovské kytaře (Hank Marvin)

Pak jsem si přečetl článek, jak hrál Bryan v Praze na nostalgickou strunu… (to je něco jako napsat, že škodovka vyrábí auta a podivovat se nad tím)… jak měl hluchá místa… (upřímně řečeno, nevím jaká jsou tím myšlena… koncert to byl totiž velmi svižný…)… a slovy Cesty na Severní pól, „jsou chvíle, kdy by se měli /hudební kritici/ popravovat“.

Tohle byla jedna z nich – upřímně řečeno, mám dojem, že Hana Langrová byla na jiném koncertu než já.

Kromě toho, že fanoušci v O2 aréně samozřejmě „dost obstojně“ NEnahradili Bryana, není ani zcela přesné tvrdit, že koncert neměl dynamiku.

Naopak Bryan předvedl to, co dělá celá desetiletí skvěle – čistou muziku, záběr od rocku až k rockovým baladám a možná nejpůsobivější byly pak právě hity zpívané s akustickou kytarou.

Diváky zapojoval Bryan více, než je zvykem, nenechal se odradit jejich (naší) počáteční stydlivostí a nakonec se to povedlo, což sice nedopadlo tak, že by diváci Bryana a jeho hochy nahradili, ale spíše jsme se stali docela slušným doprovodným tělesem a zkusili si pár muzikálních vtipů, které Bryan nevzdal, když to zpočátku vypadalo, že se nechytneme… Takže zase výborný…

Koncert jak má být.

Až na ty kritiky… Jenže co, naplat, čím by se kritici živili, kdyby se nesnažili najít něco i na Bryanovi a jeho kapele.

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: